استارتاپ‌های هنری رونق می‌گیرند

0
49
استارتاپ

با هدف ترویج و گفتمان‌سازی، توسعه فناوری و تجاری‌سازی دستاوردهای صنایع خلاق فرهنگی و هنری، تفاهم‌نامه‌ای میان ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و فرهنگستان هنر امضاء شد.

به گزارش ایسنا، با توجه به برنامه‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حوزه فرهنگ، هنر و علوم انسانی، ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، فعالیت‌های حمایت و ترویجی خود را در این حوزه تشدید کرده است.

فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی، نقشی اساسی در توسعه اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی کشور دارد. با توجه به ضرورت تقویت زیر ساخت‌های علمی و فناوری کشور در حوزه صنایع فرهنگی و هنری، این تفاهم‌نامه بین "ستاد فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری" و "فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران" امضاء شد.

محمد حسین سجادی نیری و کیوان رحیمی دبیران این دو نهاد، در ماده اول این تفاهم‌نامه بر لزوم فرهنگ‌سازی، ترویج و گفتمان‌سازی، توسعه فناوری، تجاری‌سازی دستاوردها و شکل‌دهی زیست بوم کارآفرینی صنایع خلاق فرهنگی و هنری تاکید کردند.

تلاش برای تغییر رویکرد در حوزه‌های سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی و انجام فعالیت‌های فرهنگی و هنری و فناوری‌های نرم با تکیه بر دانش روز دنیا در دانشگاه‌ها، بخش دیگری از سیاست‌گذاری‌های این توافق‌نامه بود.

فرهنگستان هنر متعهد شد که به راه‌اندازی بخش فناوری‌های فرهنگی و راهبری آن کمک کند. بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، نسبت به ارائه خدمات به تولید کنندگان محتوا، اختصاص فضا به شتابدهنده‌ها و گفتمان‌سازی در حوزه فناوری‌های نرم و فرهنگی و هنری اهتمام ورزد.

همچنین توافق شد تا ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز بر روی راه‌اندازی شتاب‌دهنده‌های تخصصی صنایع فرهنگی و هنری متمرکز شود.

این تفاهم‌نامه موارد متعدد همکاری را در بر می‌گیرد که با هدف کمک به فعالان حوزه‌های فرهنگی و هنری صورت می‌گیرد. کمک به استارتاپ‌های هنری و هنرمندان خلاق و علاقه‌مند به استفاده از فناوری بخش مهمی از اهداف راهبردی تفاهم‌نامه را شامل می‌شود.

انتهای پیام

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید