‌ پول فوتبال ایران را عوض کرد/ یکی از عجیب‌ترین عیدها رقم خورد

0
63

به گزارش آمد خبر (amadkhabar.ir) :


‌ پول فوتبال ایران را عوض کرد/ یکی از عجیب‌ترین عیدها رقم خورد

‌ پیشکسوت باشگاه استقلال گفت: از زمانی که پول وارد فوتبال ایران شد این رشته پرطرفدار به سرعت تغییر کرد.

محمدرضا شکورزاده در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن آرزوی سلامتی برای همه مردم ایران گفت: سال ۹۸ سال خوبی برای مردم ایران نبود، ایرانی‌ها در این سال، روزهای سختی را سپری کردند و عزیزان زیادی را از دست دادند اما امیدوارم که سال ۹۹ شرایط برای همه متفاوت باشد و مردم آرامش خاصی داشته باشند.

وی در مورد فوتبال ایران در سال ۱۳۹۸ هم گفت: ما در سالی که گذشت اتفاقات زیادی را در فوتبال داشتیم. هم اتفاقات خوب و هم بد. فوتبال ایران که از اعتبار خاصی در آسیا برخوردار است موقعیت‌های زیادی را از دست داد. در جام ملت‌های آسیا در مرحله حذفی از گردونه رقابت‌ها خارج شدیم. تیم امیدمان که از بازیکنان خوبی برخوردار بود و امکانات خوبی هم برای موفقیت داشت نتوانست بعد از ۴۴ سال به المپیک راه پیدا کند.

وی ادامه داد: تغییرات زیاد در فوتبال ما و تعویض سه مربی در طول یک سال باعث شد کارمان برای صعود به مرحله بعد مقدماتی جام جهانی به اما و اگر کشیده شود و حالا باید آرزو کنیم که بتوانیم یک بار دیگر به جام جهانی صعود کنیم.

شکورزاده در خصوص دوران بازی گری اش در استقلال و تفاوت‌هایی که در طول این سال‌ها برای این باشگاه قدیمی بوجود آمده است، خاطرنشان کرد: در گذشته که ما برای استقلال بازی می‌کردیم کسی به فکر پول نبود. همه عاشق پیراهن آبی یا قرمز بودند و آرزوی شأن این بود که بتوانند در یکی از این دو تیم بازی کنند. آن روزها من و امثال من به عشق مردم بازی می‌کردیم. پول حرف اول را نمی‌زد و بازیکنان خیلی هم در قید و بند این موضوع نبودند اما هر چه زمان گذشت شرایط فرق کرد. نقش پول پررنگ‌تر شد و اعتقاد دارم پول تغییر زیادی در فوتبال ایران بوجود آورد.

وی ادامه داد: حالا بازیکنان با یک رقم بالا به راحتی پیراهن استقلال و پرسپولیس را از تن درآورده و هیچ تعصبی به این پیراهن و هواداران ندارند. البته تا حدودی به آنها حق می‌دهم زیرا فوتبال، حرفه‌ای شده و همه به دنبال کسب درآمد بیشتر هستند اما در مجموع در گذشته، فوتبال برای مردم لذت بیشتری داشت و مسابقات باشگاههای تهران از جذابیت خاصی برخوردار بود.

پیشکسوت باشگاه استقلال در پاسخ به این پرسش که آیا شما هم در نوروز و در ساعاتی که همه در کنار خانواده بودند دور از آنها بوده‌اید یا خیر، گفت: این یک تجربه برای همه فوتبالیست‌ها است. ما هم با توجه به اینکه یک فوتبالیست بودیم در اردوهای مختلفی شرکت می‌کردیم و چندین سال عید را دور از خانواده‌هایمان تجربه کردیم. روزهای سختی بود اما هر چه بود گذشت و من کاملاً می دانم بازیکنان فوتبال که عید در منزل نیستند چه حس و حالی دارند. التبه ما هم برای اینکه در آن زمان سختی زیادی نکشیم روش‌های خاصی داشتیم تا بتوانیم نوروز را با دیگر بازیکنان جشن گرفته و به شادی بگذرانیم. هر چند که هیچ وقت مثل کنار خانواده بودن نبود.

محمدرضا شکورزاده با ابراز تأسف از شیوع ویروس کرونا در ایران و شرایط سختی که برای کشور عزیزانمان بوجود آمده گفت: متأسفانه این ویروس هولناک جهانی شده و اکثر کشورها با آن درگیر شده‌اند. نه تنها فوتبال در ایران بلکه در تمام دنیا فوتبال تعطیل شده است. امسال مردم ایران زندگی جدیدی را تجربه می‌کنند. سفر نمی‌توانند بروند. شاید دید و بازدید نداشته باشند و این یکی از عجیب‌ترین عیدهایی است که برای مردم ایران رقم خورده است. اما امیدوارم هر چه زودتر این ویروس مهلک ریشه کن شده تا دوباره مردم بتوانند با آرامش در کنار یکدیگر باشند.

وی در مورد تعطیلی لیگ هم گفت: این اتفاق باید زودتر صورت می‌گرفت زیرا نباید جان هیچ ورزشکاری به خطر بیافتد. امیدوارم این ویروس زودتر ریشه کن شود اما اگر این روند ادامه پیدا کند مسئولان باید لیگ امسال را تعطیل کنند.

وی در مورد خاطرات عید در کودکی اش گفت: تمام لذت عید به پوشیدن لباس نو و گرفتن عیدی بود. وقتی لباس نو برای ما می‌خریدند شب‌ها خوابمان نمی‌برد تا بتوانیم روز اول عید لباس‌های نو را بپوشیم. حالا که سال‌ها از آن روزها می‌گذرد باز هم شب‌های عید خاطراتش برای ما شیرین است و هرگز فراموش نخواهد شد.

پیشکسوت باشگاه استقلال در پایان ضمن آرزوی سلامتی برای همه مردم ایران گفت: امیدوارم برخلاف سال ۹۸ که سال بسیار سختی بود سال جدید برای مردم ایران خوب باشد و آنها آرامش زیادی داشته و بتوانند روزهای خوبی را در کنار سایر عزیزانشان سپری کنند.منبع خبر : خبرگزاری مهر

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید