۵۰ عنوان کتاب دفاع مقدسی در کردستان رونمایی می شود

0
11

به گزارش آمد خبر (amadkhabar.ir) :

 ۵۰ عنوان کتاب دفاع مقدسی در کردستان رونمایی می شود

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کردستان گفت:امسال علاوه بر رونمایی از کتاب های دفاع مقدسی، از یک میلیون رزمنده و پیشکسوت در سطح کشور تجلیل می‌شود که۲۰۰۰ نفر از آنان کردستانی هستند.

به گزارش ایسنا، سردار ذبیح‌الله مالکی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و ۵۴۰۰ شهید استان کردستان، به تشریح برنامه‌های هفته دوران دفاع مقدس پرداخت و گفت: هفته دفاع مقدس امسال مقارن با چهلمین سالگرد دفاع مقدس بوده که در چنین سالی توسط رژیم بعث عراق به‌نمایندگی از استکبار جهانی، جنگی به ایران تحمیل کردند.

وی با بیان اینکه دشمنان در دوران جنگ خسارت زیادی به منطقه وارد کردند افزود: ۳۲ کشور و همه کشورهای منطقه با ابزار، نیروی انسانی و پول از رژیم بعث عراق پشتیبانی کردند اما علی‌رغم همه توطئه‌ها، رزمندگان از کشور دفاع و دشمنان با شکست ‌روبه‌رو شدند. هفته دفاع مقدس فرصتی مناسب برای تبیین حماسه رزمندگان ایران اسلامی در آن دوران  است. امسال ۵۰۰ ستاد کشوری و در استان کردستان ۱۱ ستاد استانی و شهرستانی برای برگزاری برنامه‌های این ایام تشکیل شده است.

سردار مالکی خاطرنشان کرد: برنامه‌های چهل‌سالگی دفاع مقدس از سوم خردادماه آغاز شده و تا پایان سال‌جاری ادامه دارد. از آن زمان تاکنون ۲۴۳ برنامه فرهنگی و هنری چهل‌سالگی در سطح استان برگزار شده است. امسال به‌دلیل این شرایط کنونی بخش زیادی  از برنامه‌ها در فضای مجازی برگزار می‌شود.

وی از رونمایی نماد مقاومت و ایثار استان کردستان در هفته دفاع مقدس در آبیدر سنندج خبر داد و یادآور شد: چاپ و تدوین ۵۰ عنوان کتاب از وصیت‌نامه شهدای استان و رونمایی از مستند دفاع مقدس از دیگر برنامه‌های بنیاد در این ایام مبارک است.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کردستان از تجلیل ۴۰ خانواده معظم شهدا و پیشکسوتان دوران دفاع مقدس استان کردستان خبر داد و عنوان کرد: برنامه‌های فرهنگی و هنری زیادی برای ایام در نظر گرفته شده است. هزار و ۸۶۴ نفر پیشکسوت و رزمنده دوران دفاع مقدس در سطح استان هستند. امسال از یک میلیون رزمنده و پیشکسوت در سطح کشور تجلیل می‌شود که ۲۰۰۰ نفر از آنان کردستانی هستند.

انتهای پیاممنبع خبر : ایسنا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید