خانه گوناگون ۱۲ خواهر و برادر با ۱۰۲۴ سال سن !!

۱۲ خواهر و برادر با ۱۰۲۴ سال سن !!

0
8


۱۲ فرزند یک خانواده با هم ۱۰۲۴ سال سن دارند !!

وقتی برای شناخت پیرترین انسان زنده ی روی کره ی زمین سری به گوگل میزنیم به افرادی میرسیم که کمی فراتر از ۱۰۰ سالگی زیسته اند اما محال است در میان اعداد و ارقام ثبت شده عدد سه رقمی به چشممان بخورد ولی اگر ماجرا کمی متفاوت تر باشد این محال ممکن میشود تا جایی که رکوردی در کتاب گینس برایش ثبت میگردد. در میان رکوردهای کوتاه و بلند گینس موردی که امروز در بخش سرگرمی نمناک خواهید خواند حتما در نوع خود خاص ترین است، رکوردی که به تازگی یک خانواده ی پرجمعیت موفق به ثبت آن شده اند.

ثبت بالاترین سن ترکیبی خواهر و برادری در گینس

۱۲ خواهر و برادر که سنین آنها از ۷۵ تا ۹۷ سال است، اخیراً رکورد جهانی گینس را برای بالاترین سن ترکیبی، ۱۰۴۲ سال و ۳۱۵ روز ثبت کرده اند، یعنی مجموع سن این خواهر و برادرها روی هم ۱۰۲۴ سال و ۳۱۵ روز است.

ایده ثبت رکورد گینس اولین بار در میان اعضای این خانواده در هنگام دیدار خانوادگی در سال ۲۰۱۸ توسط جنیای ۷۵ ساله، کوچکترین بین خواهر و برادرها عنوان شد. “جنیا” با شنیدن تصمیم یکی از برادرزاده هایش برای ثبت رکوردی خاص در گینس به این فکر افتاد که او هم میتواند به شکلی از جمعیت زیاد خانواده شان برای ثبت رکورد استفاده کند. وقتی ایده مطرح شد همه آنها ماجرا را به عنوان یک شوخی برداشت کرده و به او خندیدند ولی جدی بودن تصمیم “جنیا” موجب شد تا او در مورد جزئیاتی از خانواده اش با کارشناسان گینس صحبت کند. دو سال بعد، در ۱۵ دسامبر، از طرف گینس تماس گرفته شد تا به آنها اطلاع دهند که با ۱۰۲۴ سال سن صاحب رکورد بالاترین سن ترکیبی از هر خواهر و برادر در جهان شناخته شده اند.

رکورد سن گینس

 

” جنیا ” که در حال حاضر ساکن لندن است گفت:” هنوز برایم واقعی به نظر نمی رسد، من همیشه به رکوردهای گینس به عنوان بلند قد یا کوتاه قد ترین فرد یا چیزی شبیه به آن فکر می کنم و برایم جای تعجب بود وقتی توجه شدم که آنها حتی این را حساب کردند. خوشحالم که همه این خواهر و برادرها هنوز زنده هستند و با وجود مهربان آنها رکوردی جهانی به نام ما ثبت شده است.

 

تمام اعضای این خانواده در کراچی، پاکستان متولد شده اند، اما طی سال های گذشته آنها به کشورهایی مثل انگلیس، کانادا، ایالات متحده و سوئیس مهاجرت کرده اند با این حال، سعی می کنند تا جایی که ممکن است نزدیک باشند و حداقل سه بار در سال در تعطیلات مهم دور هم جمع شوند. سال ۲۰۲۰ به دلیل همه گیری Covid 19 برایشان یکی از متفاوت ترین سالها بود بنابراین آنها فقط از شبکه های اجتماعی برای برقراری ارتباط استفاده کردند و قرار هر روزه ی این ۱۲ خواهر و برادر، ساعت ۱۱ صبح (به وقت لندن) بود.

رکورد سن خانواده

“مایکل” ، پدر خانواده وقتی “جنیا” یک سال و نیمه بود درگذشت و از آن زمان، هدف آنها در زندگی مراقبت بیشتر از خود برای بیشتر زنده ماندن بود. این دقیقاً همان کاری است که آنها انجام داده اند، اما هرگز تصور نمیکردند که بخاطر هدفشان یعنی مراقبت خوب و بیشتر زنده ماندنشان صاحب رکوردی در کتاب گینس شوند.

 

پدر و مادرم در عرض ۲۲ سال صاحب ۱۲ فرزند شدند، با وجود فقر و اوضاع نامناسب مالی مادرم همه ما را به بهترین و قویترین شکل رشد داد. نمی دانم که چگونه او این کار را انجام داد، اما در این زمینه موفق بوده است که حالا ما عمر طولانی کرده ایم.

نام و تاریخ تولد این ۱۲ خواهر و برادر پاکستانی عبارتند از” دورین( ۳ سپتامبر ۱۹۲۳)، پاتریک (۳۰ سپتامبر ۱۹۲۵)، ژنوویو (۴ ژوئیه ۱۹۲۷)، جویس (۲ مارس ۱۹۲۹)، رونی (۲۴ اوت ۱۹۳۰)، بریل (۲۶ آگوست ۱۹۳۲)، جو (۱ ژوئن ۱۹۳۴)، فرانچسکا (۱۷ سپتامبر ۱۹۳۶)، آلتئا (۲۷ ژوئیه ۱۹۳۸)، ترزا (۹ ژوئن ۱۹۴۰)، رزماری (۳۰ مارس ۱۹۴۳) و اوژنیا ( ۲۴ اکتبر ۱۹۴۵)

منبع : نمناک

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید