۱۲۰ نفر از نیروهای اورژانس تهران کرونا گرفته اند

0
10

به گزارش آمد خبر (amadkhabar.ir) :


۱۲۰ نفر از نیروهای اورژانس تهران کرونا گرفته اند

رئیس مرکز اورژانس تهران، از ابتلای حدود ۱۲۰ نفر از نیروهای اورژانس تهران به بیماری کرونا خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، پیمان صابریان، روز چهارشنبه در نشست خبری که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، گفت: میانگین ابتلای کادر درمان در دنیا ۲۰ درصد است که با محافظت خیلی خوبی که داشتیم درصد ابتلابه کرونا در بین نیروهای اورژانس ۵ درصد بوده است.

وی از آمادگی اورژانس برای خدمت رسانی به اماکن برگزاری کنکور سراسری خبر داد و افزود: در این زمینه مشکلی وجود ندارد و اگر برای دانشجویی اتفاقی بیافتد بلافاصله خدمات ارائه می‌شود.

صابریان ادامه داد: برای ساخت مجوزهای مراکز درمانی و کلینیک‌ها درخواست کرده‌ایم که از لحاظ ایمنی از اورژانس درخواست مجوز کنند اما این اتفاق رخ نداده است و ما سعی می‌کنیم با افزایش تعداد پایگاه‌ها خدمت رسانی را افزایش دهیم.

رئیس مرکز اورژانس تهران، گفت: وقتی ورودی ساختمان مناسب نباشد، خدمت‌رسانی اورژانس سخت‌تر می‌شود.

وی افزود: به افرادی که در قرنطینه خانگی هستند خدمات ارائه می‌کنیم و از اول سال تا کنون ۳۷۰۰ ماموریت انجام داده‌ایم.

صابریان در ارتباط با حادثه شب گذشته انفجار در کلینیک سینا اطهر، گفت: این ساختمان یک دی کلینیک بوده که خدمات تصویربرداری، آزمایشگاه و جراحی محدود ارائه می داد که دچار انفجار و حریق شد.

وی افزود: خوشبختانه در جریان حریق شب گذشته با همکاری آتش نشانی و پدافند غیرعامل وزارت بهداشت از انتشار و انفجار گاز هلیوم که می‌توانست اتفاق بدی را رقم زند، جلوگیری شد.

صابریان درباره ایمنی ساختمان های شهر تهران، گفت: به هر حال خیلی از ساختمان‌ها در شهر تهران از نظر ایمنی شرایط لازم را ندارند و همین موضوع باعث می‌شود این حوادث بیشتر باشد و ما هم در ارائه خدمات با مشکل مواجه شویم.منبع خبر : خبرگزاری مهر

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید