یک مقام دیگر آمریکا به تایوان می‌رود/ چین واکنش نشان داد

0
16

به گزارش آمد خبر (amadkhabar.ir) :

یک مقام دیگر آمریکا به تایوان می‌رود/ چین واکنش نشان داد

یک مقام ارشد آمریکایی قرار است امروز (پنج‌شنبه) به تایوان سفر کند تا در مراسم بزرگداشت لی تنگ-هوی، رئیس جمهوری فقید این کشور که روز شنبه برگزار خواهد شد، شرکت کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، یک ماه پس از دیدار یکی دیگر از مقامات آمریکایی با مسؤولان تایوان، کیت کراچ، معاون وزیر امور خارجه آمریکا در امور رشد اقتصادی، انرژی و محیط زیست، امروز به تایوان سفر خواهد کرد که این امر ممکن است موجب خشم پکن شود.

انتظار می‌رود که این دیدار خشم پکن را برانگیزد، چراکه چین هر گونه اقدامی را که به دولت تایوان مشروعیت می‌دهد را محکوم می‌کند. دولت چین، جزیره تایوان را یک استان شورشی می‌داند و در صورت لزوم برای کنترل بر آن از طریق زور اعلام آمادگی کرده است.

وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه‌ای افزود: واشنگتن با تداوم روابط قوی با تایوان و دموکراسی پر جنب و جوش این کشور از طریق ارزش‌های اقتصادی و سیاسی مشترک، میراث رئیس جمهور لی را ارج می‌نهد.

در همین حال وزارت امور خارجه چین امروز گفت: چین واکنش لازم را به سفر معاون وزیر امور خارجه آمریکا در امور اقتصادی به تایوان نشان خواهد داد.

وانگ ونبین، سخنگوی وزارت امور خارجه چین گفت: چین اعتراض جدی خود را به واشنگتن درباره سفر کراچ به تایوان ابراز کرده و با هرگونه تبادل رسمی میان آمریکا و تایوان مخالف است.

وی افزود: ما از طرف آمریکایی می‌خواهیم تا حساسیت شدید مساله تایوان را به طور کامل درک کند. چین براساس اوضاع و شرایط واکنش لازم را نشان خواهد داد.

کراچ قرار است روز جمعه با تسای اینگ-ون، رئیس جمهوری تایوان دیدار کند.

وی همچنین قرار است در جریان این سفر دست‌کم چند فرم از مذاکرات تجاری را برگزار کند، اگرچه جزئیات آن هنوز اعلام نشده است.

انتهای پیاممنبع خبر : ایسنا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید