کرونا مردم بریتانیا را کتاب‌خوان کرد

0
15

کرونا مردم بریتانیا را کتاب‌خوان کرد

در دوران قرنطینه و به خصوص سه هفته اعلام رسمی قرنطینه در انگلیس، تعداد کتاب‌های امانت گرفته شده از کتابخانه ملی بریتانیا افزایش یافته است.

ایران آرت: کتابخانه ملی بریتانیا در گزارشی اعلام کرده است که در ایام قرنطینه و قبل از آن تعداد کتاب‌های الکترونیک به امانت گرفته شده بیشترین نرخ را در یک دهه گذشته داشته است. کتابخانه بریتانیا می‌گوید بیشترین تعداد کتاب‌های به امانت گرفته شده اواخر سال ۲۰۱۹ بوده است.

بر اساس این گزارش در ایام قرنطینه و شیوع ویروس کرونا بیشتر کتاب‌های الکترونیک این کتابخانه به صورت رایگان در اختیار عموم قرار داده شد ولی قبل از آن نیز میزان کتاب‌های الکترونیک به امانت گرفته شده در طول سال‌های گذشته یک رکورد ثبت کرد.

بر اساس داده‌های منتشر شده در این گزارش آماری در دوران قرنطینه و به خصوص سه هفته اعلام رسمی قرنطینه در انگلیس، تعداد فعالیت کاربران برای امانت کتاب‌های الکترونیک ۳۵۸درصد نسبت به دوره قبل از شیوع کرونا افزایش داشت.

به گزارش ایبنا، کتابخانه ملی بریتانیا همچنین آماری از بیشترین کتاب‌های به امانت گرفته شده توسط کاربران این کتابخانه منتشر کرده است که شامل هر سه نوع کتاب چاپی، الکترونیک و صوتی می‌شود. جیمز پترسون نویسنده انگلیسی در صدر نویسندگانی قرار دارد که کتاب‌های او به امانت گرفته شده است.

روالد دال نویسنده داستان‌ چارلی و کارخانه شکلات سازی، لی چایلد، دانیل استیل، دیوید ویلیامز، جولیا دونالدسون و آدام بلید از جمله نویسندگانی هستند که در لیست کتابخانه بریتانیا به چشم می‌خورند. مسئولان کتابخانه می‌گویند مردم در دوران قرنطینه بیشتر کتاب‌های این نویسندگان را به امانت گرفتند.

نکته جالب این است که در لیست منتشر شده کتابخانه بریتانیا اسمی از نویسندگان مشهوری مثل رولینگ نویسنده داستان‌های هری‌پاتر دیده نمی‌شود.

منبع خبر : ایران آرت

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید