نیکخواه بهرامی: اگر میشد یکسری را اصلا به بسکتبال راه نمی‌دادم!

0
17

به گزارش آمد خبر (amadkhabar.ir) :

نیکخواه بهرامی: اگر میشد یکسری را اصلا به بسکتبال راه نمی‌دادم!

کاپیتان تیم ملی بسکتبال ایران از نحوه تصمیم گیری‌ها در رشته برای لیگ و تیم ملی انتقاد کرد.

صمد نیکخواه بهرامی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره شرایط خود پس از ابتلا به ویروس کرونا، توضیح داد: خوشبختانه تست دوم من منفی شد و از دیروز به همراه تیم تمرینات خودم را پیگیری می‌کنم. از نظر جسمی و روحی هم شرایط خوبی را دارم.

وی درباره شیوه جدید برگزاری لیگ‌برتر نیز گفت: حقیقت این است که اصلا این موضوع را پیگیری نکرده‌ام و خیلی هم مهم نیست چون تصمیماتی که گرفته می‌شود به گونه‌ای است که نباید درباره آن‌ها نظر بدهم. من اساسا با این شیوا جلسه گذاشتن و تصمیم گیری مخالفم و اگر تصمیات درستی گرفته نمی‌شود و هر سال قوانین را عوض می‌کنیم، بخاطر همین شیوه اشتباه است.

کاپیتان تیم ملی بسکتبال ایران گفت: این تصمیماتی هم که در جلسه دیروز گرفته شد شک ‌نکنید تا نیم فصل تغییراتی خواهد داشت. متاسفانه یکسری سیاست‌ها و قوانین غلط در ورزش ما هستند که درست نیست. مدیر یک تیم را به جلسه می‌برند تا رای بدهد و هرکس بر اساس علم و دانش خودش نظر میدهد که در هیچ‌ کجای دنیا اینطور نیست!

او در مورد شیوه درست تصمیم ‌گیری‌ها نیز گفت: همانطور که قبلا هم گفته‌ام باید ۵ – ۶ کارشناس خبره بسکتبال را انتخاب کنیم تا بر اساس شرایط روز کشور قوانین بسکتبال را بچینند و برای ۴ – ۵ سال آینده آن قوانین را ارائه کنند.

بازیکن تیم‌ مهرام، درباره شرایط این تیم برای فصل جدید رقابت‌های لیگ نیز گفت: مهرام هر سال تیم خوبی است و شما از مهرام تیم بدی نخواهید دید. این‌ موضوع هم به دلیل علاقه آقای گنجی به ورزش و بسکتبال است. با توجه به سابقه شرکت مهرام امکان ندارد تیم ضعیفی را راهی مسابقات کند، اما اینکه چه نتیجه‌ای بگیریم به اتفاقات مختلفی بستگی دارد که در طول یک فصل رخ می‌دهد.

طبق تصمیم فدراسیون لیگ برتر از ۱۵ آبان و تمرینات تیم ملی هم برای پنجره دوم انتخابی کاپ آسیا از تاریخ ۲۳ آبان شروع می‌شود. بنابراین تنها پس از یک هفته برگزاری مسابقات لیگ دوباره باید به مدت سه هفته شاهد تعطیلی لیگ باشیم تا تیم ملی دو بازی خود با تیم‌های عربستان و سوریه را در این پنجره انجام دهد که شائبه‌های را به همراه دارد.

نیکخوه بهرامی درباره این شرایط نیز گفت: بالاخره تیم‌ها یک ماه و نیم تا دو ماه است که تمرین کرده‌اند و بازیکنان ناآماده‌ نیستند، ولی اینکه بخواهیم لیگ را شروع کنیم و بعد از یک بازی به مدت ۲۰ روز مسابقات را تعطیل کنیم، روش درستی نیست. من واقعا در آن جایگاهی نیستم که بخواهم عملکرد تصمیم گیرنده‌ها را بسنجم اما اگر میشد یکسری‌ها را اصلا به بسکتبال راه نمی‌دادم. البته بنده در محیط فدراسیون نیستم که چالش‌ها را ببینم، اما این روش فعلی درست نیست که حاصل همان ‌نحوه اشتباه تصمیم گیری ‌ها است.

او در پایان گفت: تیم‌ها قرار است یک بازی در لیگ انجام دهند و سپس لیگ به مدت ۲۰ روز تعطیل می‌شود، اصلا برای این روش برگزاری هیچ روش تمرینی وجود ندارد که باشگاه‌ها تیم خود را اوج نگه دارند! همه این موضوعات نکات مهمی است که باید به آن‌ها توجه شود.

انتهای پیاممنبع خبر : ایسنا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید