فعالیت ۳۰ ظرفیت صنعتی گیلان/ مدیریت ناکارآمد عامل اصلی است

0
14

به گزارش آمد خبر (amadkhabar.ir) :


فعالیت ۳۰ ظرفیت صنعتی گیلان/ مدیریت ناکارآمد عامل اصلی است

رشت- نماینده رشت در مجلس با اشاره به اینکه امروز تنها ۳۰ درصد ظرفیت صنعتی گیلان فعال است، گفت: مدیریت ناکارآمد مهم ترین عامل عقب ماندگی صنعتی گیلان است.

به گزارش خبرنگار مهر، سید علی آقازاده امروز (پنجشنبه) در نشست خبری با اصحاب رسانه در سالن اجتماعات بنیاد شهید با اشاره به وجود مشکلات در جامعه، اظهار کرد: اشتغال، معیشت، گرانی‌ها از مهم‌ترین دغدغه‌ها و نگرانی‌های امروز مردم است.

وی با بیان اینکه همه مسئولان تلاش می‌کنند تا دغدغه‌ها مردم را کم کنند، افزود: امروز پیگیری وضعیت اقتصادی از مهم‌ترین اولویت‌های مجلس یازدهم است.

نماینده رشت در مجلس با اشاره به اینکه مردم از عملکرد ضعیف برخی مسئولان و وجود فساد اداری گلایه دارند، ادامه داد: بروز چنین رفتارهای در جامعه اسلامی سبب دلسردی مردم و بدبینی به نظام می‌شود.

وی ناکارآمدی مسئولان را از مهم‌ترین عوامل بروز فساد عنوان و بیان کرد: عده‌ای در سال‌های اخیر به واسطه داشتن قدرت و ثروت به بیت المال دست درازی کرده و موجبات گلایه و نارضایتی مردم را فراهم کرده‌اند.

آقازاده در ادامه با اشاره به اقدامات خوب قوه قضائیه در مبارزه با فساد، افزود: یکی از مهم‌ترین مطالبات مردمی برخورد قاطع با مفسدان است.

وی با بیان اینکه متأسفانه در برخی دستگاه‌ها شاهد بی توجهی و کم کاری مسئولان در راستای خدمت رسانی به مردم هستیم، گفت: مسئولان با عملکرد قاطع خود باید راه بروز فساد حتی برای یک کارمند جز را مسدود کنند.

نماینده رشت در مجلس با اشاره به ظرفیت‌های خوب استان گیلان و ضرورت بهره گیری از پتانسیل‌های موجود برای توسعه، افزود: کشاورزی، گردشگری و صنعت ظرفیت‌های گیلان است که باید از آن برای رفع بیکاری و توسعه و پیشرفت استان استفاده شود.

وی در ادامه با تأکید بر ضرورت توجه به تولید محصولات استراتژیک در استان گیلان، اظهار کرد: تغییر کاربری اراضی در سال‌های اخیر بلای جان کشاورزان شده و باید قاطعانه جلوی به تاراج رفتن ثروت استان گیلان را بگیریم.

آقازاده با اشاره به عقب ماندگی‌های بخش صنعت استان گیلان، افزود: این عقب ماندگی به واسطه مدیریت غلط بوده است متأسفانه امروز تنها ۳۰ درصد ظرفیت صنعتی استان فعال است.

وی وجود نگاه سنتی در حوزه مدیریت را از مهم‌ترین عوامل مشکلات حوزه صنعت عنوان کرد و گفت: متأسفانه تاکنون از ظرفیت‌ها و فرصت‌های این بخش به خوبی استفاده نشده است.

نماینده رشت در مجلس در ادامه با تبریک فرارسیدن روز خبرنگار و نقش اصحاب رسانه در حوزه آگاهی بخشی به جامعه، تصریح کرد: اصحاب رسانه با آگاهی بخشی زمینه توسعه و پیشرفت استان را فراهم می‌کنند.

وی به برخی از مشکلات خبرنگاران اشاره کرد و ادامه داد: نبود امنیت شغلی و بیمه خبرنگاران مهم‌ترین مشکل اصحاب رسانه است که تاکنون اقدام اساسی در این زمینه انجام نشده است.منبع خبر : خبرگزاری مهر

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید