"عادی‌سازی با امارات در کنست به رای گذاشته خواهد شد"

0
23

به گزارش آمد خبر (amadkhabar.ir) :

"عادی‌سازی با امارات در کنست به رای گذاشته خواهد شد"

یک سایت عبری زبان اعلام کرد، توافق عادی‌سازی با امارات تنها پس از موافقت کابینه تل‌آویو و کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) با آن وارد فاز اجرایی خواهد شد.

به گزارش ایسنا، سایت عبری زبان “والا” در گزارشی به نقل از دفتر بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد: این توافق به دنبال تردیدها و انتقادها در مورد اقداماتی که به امضای توافقنامه منجر شده، در کابینه و کنست به رای گذاشته خواهد شد.

این سایت در ادامه گزارش خود آورد: در حالی که تنها یک روز به مراسم امضای رسمی توافقنامه در کاخ سفید مانده و مذاکرات میان دو طرف ادامه دارند، اما هنوز روشن نیست که محتوای این توافقنامه‌ها چه خواهد بود.

دفتر نتانیاهو پیشتر تعهد داده بود که توافق با کشور امارات شامل بندی خواهد بود که بر اساس آن توافق پس از امضای آن در کاخ سفید هرگز وارد فاز اجرایی نخواهد شد و تنها پس از تایید آن در کابینه اجرایی خواهد شد.

بحرین روز جمعه اعلام کرد که با نظارت آمریکا به توافقی با رژیم صهیونیستی برای آغاز کامل روابط دیپلماتیک رسیده است، امارات نیز پیش از این اقدامی مشابه را در تاریخ ۱۳ اوت گذشته انجام داد.

اقدام امارات و بحرین در اعلام توافق عادی‌سازی با رژیم صهیونیستی خشم گسترده فلسطینی‌ها و کشورهای عربی و اسلامی و محکومیت این مساله از سوی برخی کشورها را به دنبال داشت.

انتهای پیاممنبع خبر : ایسنا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید