شمار مبتلایان به کرونا در آفریقا به ۱۰۴ هزار نفر نزدیک شد

0
12

به گزارش آمد خبر (amadkhabar.ir) :


شمار مبتلایان به کرونا در آفریقا به ۱۰۴ هزار نفر نزدیک شد

مرکز پیشگیری و کنترل بیماری‌های آفریقا اعلام کرد: شمار مبتلایان به کرونا در آفریقا به ۱۰۳ هزار و ۹۳۳ نفر افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، براساس داده‌های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آفریقا، تعداد موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا «کووید-‌۱۹» در سراسر این قاره ۴ هزار و ۸۷۱ مورد در ۲۴ ساعت گذشته افزایش یافته و به ۱۰۳ هزار و ۹۳۳ رسیده است.

بر این اساس، شمار جان‌باختگان بر اثر این بیماری نیز به ۳ هزار و ۱۸۳ نفر و شمار بهبود یافتگان به ۴۱ هزار و ۴۷۳ نفر رسیده است.

بر اساس اعلام این مرکز، مناطقی که شاهد بیشترین تعداد موارد ابتلا هستند؛ به ترتیب شمال آفریقا با ۳۲ هزار و ۳۲۹ بیمار، غرب این قاره با ۲۷ هزار و ۷۶۹ ، جنوب آفریقا با ۲۱ هزار و ۶۷۸ ، شرق آفریقا با ۱۱ هزار و ۴۲۶ و مناطق مرکزی این قاره با ۱۰ هزار و ۷۳۱ مورد است.

کشورهایی که بیشترین تعداد موارد ابتلا را ثبت کرده اند به ترتیب آفریقای جنوبی با ۲۰ هزار ۱۲۵ مورد، مصر با ۱۵ هزار ۷۸۶، الجزایر ۷ هزار ۹۱۸ مورد ، مراکش ۷ هزار ۳۳۲ تن و نیجریه با ۷ هزار ۲۶۱ مورد هستند.

شمار جانباختگان در مصر به ۷۰۷، در الجزایر به ۵۸۲، در آفریقای جنوبی به ۳۹۷، در نیجریه به ۲۲۱، در مراکش به ۱۹۷، در کامرون به ۱۵۹ و در سودان به ۱۳۷ نفر رسیده است.

هم اکنون ۵۹ هزار و ۲۷۷ بیمار در کل قاره آفریقا تحت درمان قرار دارند.

گفتنی است ویروس جدید کرونا نخستین بار در دسامبر ۲۰۱۹ در شهر ووهان، مرکز استان هوبئی چین مشاهده و طی مدت کوتاهی با شیوع در حدود ۲۱۰ کشور تبدیل به همه گیری جهانی شد.منبع خبر : خبرگزاری مهر

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید