رکورد شگفت‌انگیز باب دیلن افسانه‌ای در ۷۹ سالگی

0
17

رکورد شگفت‌انگیز باب دیلن افسانه‌ای در ۷۹ سالگی

آلبوم جدید باب دیلن با نام "جاده‌های سخت و سرکش" موفق شد رکوردهای محتلفی را جابجا کند.

ایران آرت: باب دیلن اولین هنرمندی است که از دهه ۶۰ میلادی تاکنون، هر دهه در فهرست۴۰ آلبوم برتر در برترین‌های آمریکا قرار داشته است.

به گزارش ایران‌آرت، بیش از۵۰ سال از از اولین حضور او در فهرست ۲۰۰ آهنگ برتر بیلبورد می‌گذرد. آلبوم جدید استودیویی او به نام "راه‌های خشن و سرکش" که در تاریخ ۱۹ ژوئن منتشر شد، همین ابتدا در جایگاه دوم جدول قرار گرفت.

به نقل از ایندیپندنت، باب دیلن، بالاترین جایگاه آلبوم موسیقی بیش از یک دهه را از آن خود کرد و در این رکورد، در طول هشت سال جایگاه اول ترانه اصلی را به دست آورد، وی هم‌چنین اولین هنرمندی است که هر دهه از سال ۱۹۶۰ تا ۲۰۲۰ آلبوم‌هایش در فهرست ۴۰ آلبوم برتر قرار رفته است.

خواننده آهنگ "هم‌چون یک خانه به دوش" در سال ۱۹۶۳ با آلبوم "باب دیلن ولگرد" وارد جدول بیلبورد شد و سپس پنج آلبوم شماره یک را طی سال‌ها از آن خود کرد، که "باهم به سوی زندگی" تازه‌ترین آن در سال ۲۰۰۹ بود.

"جاده‌های سخت و سرکش" در لیست بریتانیا به مقام نخست رسید و باب دیلن ۷۹ ساله رکورد مسن‌ترین هنرمندی را که موفق به کسب این جایگاه شده است را نصیب خود کرد.

این عنوان پیش‌تر از این به پل سایمون ۷۴ ساله تعلق گرفت، که آلبوم "ازغریبه به غریبه" او در سال ۲۰۱۶ رتبه شماره یک را به دست آورده بود.

منبع خبر : ایران آرت

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید