دمای هوا گرما در استان بوشهر اوج می‌گیرد

0
12

به گزارش آمد خبر (amadkhabar.ir) :


 دمای هوا گرما در استان بوشهر اوج می‌گیرد

بوشهر – مدیرکل هواشناسی استان بوشهر گفت: با آغاز موج جدید افزایش دمای هوا گرما در این استان اوج می‌گیرد.

فرج‌الله شکوهی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار مهر در ارتباط با وضعیت جوی و دریایی استان اظهار داشت: با این وضعیت دما در شهرهای برازجان، خورموج و اهرم به ۴۴ درجه و در عسلویه و جم نیز به ۴۰ درجه خواهد رسید.

وی بیان کرد: بررسی نقشه‌های پیش یابی جوی و دریایی نشان‌دهنده تداوم پایداری جو و دریا طی امروز است بنابراین تا فردا در برخی نقاط غبار محلی و مه صبحگاهی از پدیده‌های غالب خواهد بود.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر افزود: پیش‌بینی می‌شود در ساعاتی از وقت فردا تا حدودی سرعت وزش بادهای جنوبی روی دریا افزایش یابد و از روز سه‌شنبه در مناطق شمالی خلیج‌فارس سرعت وزش بادهای شمالی افزایش خواهد یافت.

شکوهی‌پور گفت: به دنبال این افزایش سرعت باد دریا در سواحل شمالی و مرکزی تا روز چهارشنبه در برخی از ساعت‌ها به نسبت متلاطم خواهد بود.

وی اضافه کرد: در ۲۴ ساعت آینده آسمان استان بوشهر صاف تا کمی ابری گاهی همراه با غبار محلی و در برخی نقاط با مه رقیق صبحگاهی پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر در ۲۴ ساعت آینده ارتفاع موج ۳۰ تا ۶۰ و گاهی ۹۰ سانتیمتر پیش‌بینی‌شده است افزود: در این مدت جهت وزش باد متغیر به‌طور غالب شمال غربی تا جنوب غربی گاهی جنوب شرقی با سرعت ۶ تا ۲۶ و گاهی ۳۲ کیلومتر در ساعت پیش‌بینی‌شده است.منبع خبر : خبرگزاری مهر

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید