درخواست کشورهای غربی از بلاروس: اینترنت را قطع نکنید

0
12

به گزارش آمد خبر (amadkhabar.ir) :

درخواست کشورهای غربی از بلاروس: اینترنت را قطع نکنید

۲۹ کشور غربی در بیانیه‌ای مشترک از بلاروس خواستند تا به قطع اینترنت پایان دهد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، در این بیانیه‌ای مشترک که از سوی ۲۵ کشور اتحادیه اروپا به همراه ژاپن، استرالیا، آمریکا و کانادا منتشر شده، آنها از دولت الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهور بلاروس خواسته‌اند تا دست از قطعی اینترنت و مسدود کردن یا فیلتر سایت‌ها بردارد و به الزامات حقوق بشر بین‌المللی در این کشور احترام بگذارد.

در این بیانیه مشترک همچنین آمده است: ما به عنوان امضا کنندگان این بیانیه به شدت گزارش‌های اخیر درباره قطع نسبی یا کامل اینترنت در بلاروس و مسدود سازی سایت‌ها و فیلتر آنها را از سوی دولت این کشور پس از انتخابات ریاست جمهوری ۹ اوت محکوم می‌کنیم.

در ادامه این بیانیه همچنین آمده است: قطع اینترنت، مسدود سازی یا فیلتر خدمات و سایت‌ها یک محدود سازی غیرقابل توجیه در حق برگزاری تجمعات صلح طلبانه و آزادی اجتماعات و بیان به ویژه در زمانی است که مردم با فقدان عدالت و شفافیت روبرو هستند.

دولت بلاروس در کنار اقدامات محدودسازی و ارعاب کاندیدای اپوزیسیون و دستگیری‌های گسترده و بازداشت اعضای جامعه مدنی، اقدام به محدود سازی دسترسی به فضای مجازی شامل رسانه‌های اجتماعی کرده است.

این کشورها در بیانیه خود همچنین آورده‌اند: ما به حمایت از مردم بلاروس ادامه می‌دهیم.

در پی پیروزی مجدد لوکاشنکو در این انتخابات که به گفته اپوزیسیون و کشورهای غربی با تقلب همراه بود، اعتراضات گسترده‌ای شکل گرفت و معترضان خواستار برکناری رئیس جمهوری و برگزاری انتخابات جدید شدند.

رهبر اپوزیسیون نیز از بلاروس گریخت و اکنون در لیتوانی به سر می‌برد.

انتهای پیاممنبع خبر : ایسنا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید