تیخانوفسکایا: گزارشگر ویژه حقوق بشر باید اجازه ورود به بلاروس را داشته باشد

0
1

به گزارش آمد خبر (amadkhabar.ir) :

تیخانوفسکایا: گزارشگر ویژه حقوق بشر باید اجازه ورود به بلاروس را داشته باشد

رهبر اپوزیسیون بلاروس امروز (جمعه) در سخنرانی برای شورای حقوق بشر سازمان ملل خواستار همکاری جهانی برای حل بحران در کشورش شد و تاکید کرد که گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل باید اجازه ورود آزادانه به بلاروس را داشته باشد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سوتلانا تیخانوفسکایا، رهبر اپوزیسیون بلاروس بار دیگر به تمایل نیروهای اپوزیسیون برای گفتگو با مقام‌های بلاروس و یافتن راه حلی صلح آمیز تاکید کرد.

وی افزود: بلاوس حق نظارت و احترام به شرافت انسانی و حقوق اولیه بشری چون آزادی عقیده و تجمعات را از بین برده و جامعه بین‌الملل حق دارد تا با شدیدترین شکل ممکن به این وضعیت واکنش نشان دهد. درخواست ما ساده و کامل بر اساس هنجارهای بین‌المللی است.

وی افزود: ما می‌خواهیم گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل بتواند به صورت آزادانه وارد بلاروس شود. اگر خواسته و تمایل وجود داشته باشد، هر چیزی امکان پذیر است. بلاروس به تصمیم‌های فوری و قاطع نیاز دارد.

رهبر اپوزیسیون بلاروس همچنین از مقام‌های کشورش خواست تا به خشونت علیه معترضان پایان داده و انتخاباتی جدید و عادلانه برگزار کنند.

در همین حال، یورس آمبرازوی، سفیر بلاروس در شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو نیز گفت: اصلا قابل قبول نیست که از چنین نهاد بین‌المللی برای مداخله در انتخابات یک کشور استفاده کرد.

انتهای پیاممنبع خبر : ایسنا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید