تسویه بدهی ۱۲هزار میلیاردی گروه فلاحیتان به سیستم بانکی

0
14

به گزارش آمد خبر (amadkhabar.ir) :


تسویه بدهی ۱۲هزار میلیاردی گروه فلاحیتان به سیستم بانکی

بیست و هشتمین نشست خبری سخنگوی قوه قضائیه در حال برگزاری است.

به گزارش خبرنگار مهر غلامحسین اسماعیلی در بیست و هشتمین نشست خبری خود با خبرنگاران ضمن تبریک دهه کرامت و هفته قوه قضائیه گفت: بیش از ۱۵ ماه پر تلاش از دوره تحول در قوه قضائیه سپری شده است و خدا را شاکریم که در هفته قوه قضائیه از افکار عمومی جامعه و هم در کمال رهبری امتیاز مناسب و نمره قبولی کسب کردیم.

وی افزود: آنچه در اظهار نظر مردم و فرمایشات رهبری رقم خورد و پاداشی که همکاران ما از مردم و رهبری دریافت کردند خستگی تمام تلاش‌های انجام شده را از جسم و روح همکاران ما خارج شد.

اسماعیلی تصریح کرد: در ادامه شجاعانه مسیر تحول مصمم‌تر از گذشته قدم خواهیم برداشت. اینجانب ضمن احترام به همه مدیران دوره‌های گذشته قوه قضائیه باید اعلام کنم برابر گزارشات و ارزیابی‌های انجام شده در عملکرد سال گذشته و در ویژه برنامه‌های هفته قوه قضائیه تحولاتی را شاهد بودیم.

وی ادامه داد: تلاش کردیم مراسم هفته قوه قضائیه را هم متحول کنیم و به جای پرداختن به مراسم صرفاً نمادین در جهت توسعه خدمت رسانی به مردم بپردازیم.

اسماعیلی تصریح کرد: این هفته هم برای ما هفته کار و تلاش مضاعف بود.

سخنگوی قوه قضائیه گفت: در این هفته بیش از ۳۰ سامانه رونمایی شد. همچنین حضور مدیران قضائی در واحدهای قضائی با هدف دیدار همکاران و ملاقات با مردم انجام شد که در این رابطه بیش از چهار هزار ملاقات مردمی برگزار شد.

وی افزود: نشست صمیمی رئیس قوه قضائیه با قضات از دیگر برنامه‌های هفته قوه قضائیه بود. بازدید مدیران عالی و استانی از واحدهای تولیدی و صنعتی در حمایت از تولید هم انجام شد که در این رابطه ۲۷۳ بازدید در روز سه شنبه از واحدهای تولیدی و شهرک‌های صنعتی استان‌های مختلف انجام شد.

اسماعیلی به دیگر برنامه‌های هفته قوه قضائیه اشاره و تصریح کرد دیدار سفرای خارجی با مسئولان قضائی هم از برنامه‌های انجام شده بود. همچنین نشست مسئولان دادسرای نظامی تهران با خانواده شهدای حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی که با حضور هشتاد خانواده برگزار شد گله‌های آنها شنیده شد.

اسماعیلی افزود: همایش سراسری هفته قوه قضائیه و توفیق درک فیض از سخنان رهبری هم با حضور مقامات ارشد در همه استان‌ها و مسئولان عالی قضائی به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد. در همین رابطه بررسی راهکارهای عملیاتی مسائل مطرح شده از سوی رهبری به عنوان دستور کار روز گذشته جلسه مسئولان قضائی بود.

سخنگوی قوه قضائیه در ادامه به برخورد قاطع با مفسدان اقتصادی اشاره کرد و گفت: اعلام می‌کنیم از این مسیر عقب‌گرد نخواهیم داشت و از قطع کردن دستان آلوده مفسدان کوتاه نخواهیم آمد. مجازات مفسدان اقتصادی یکی از حلقه پایانی مبارزه با فساد است، تحقق عدالت و عاری شدن از هر گونه فساد از اولویت‌های قوه قضائیه است.

اسماعیلی افزود: برای از بین بردن فساد در جامعه نیازمند یک اجماع علمی هستیم. در مبارزه با فساد هم به مفسدان مبارزه می‌کنیم و هم به دنبال این هستیم که مجازات ما قانونی و بازدارنده باشد و به دنبال استرداد اموال به غارت رفته از بیت‌المال مسلمین من جمله شبکه بانکی کشور هستیم؛ در خرداد ماه امسال در یک پرونده اقتصادی در خصوص مجموعه بدهی‌های گروه فلاحتیان به سیستم بانکی دوازده هزار میلیارد تومان مجموعه بدهی‌های این گروه تسویه شد.

وی ادامه داد: در حوزه‌های دیگر به دنبال حمایت از واحدهای تولیدی هستیم، با اعلام اینکه حتی واحدهای تولیدی که باید معوقات آنها پرداخت شود، نباید تعطیل شوند این موضوع را به سایر نهادها هم اعلام کردیم.

سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به این سوال که با توجه به مصوبه ستاد ملی کرونا در رابطه با ممنوعیت افزایش بیش از ۲۵ درصدی اجاره بها، نظر دستگاه قضا در رابطه با این مصوبه چیست؟ گفت: بارها اعلام کردیم که در شرایط فعلی کشور نیازمند تصمیماتی برای تنظیم بازار در بخش‌های مختلف و اعمال نظارت نهادهای مسئول در حوزه‌های که به موجب قانون مسؤلیت دارند هستیم. با انجام وظیفه می‌توان از افسار گسیختگی قیمت‌ها جلوگیری کرد و در قوه قضائیه برای ساماندهی بخش‌های مختلف نیازهای مردم مطالبه گر هستیم؛ در واحدهای قضائی هم اعلام می‌کنیم در رابطه با قراردادهای اجاره بها شرایط کرونایی و استیصال مستأجران را در نظر بگیرند.

وی افزود: توصیه می‌کنیم اگر پرونده‌ای در رابطه با تخلیه واحدهای مسکونی و یا افزایش اجاره بهای مسکونی مطرح شد، شرایط روز و سیاست‌های قوه قضائیه مبنی بر جلوگیری از افزایش بی رویه قیمت‌ها را مورد لحاظ قرار دهند.

سخنگوی دستگاه قضا در رابطه با آخرین وضعیت پرونده کارگران آذر آب گفت: مطالبات کارگران را به حق می‌دانیم و معتقدیم باید مطالبات برآورده شود. در برخی موارد شاهد رفتارهایی بودیم که برخی از قواعد نظم عمومی کشور دچار خدشه شد، اما تاکید کردیم سیاست قوه قضائیه در این موارد ارفاقی است. آنچه این روزها در رابطه با اعتراض آذر آب مطرح شده بود در رابطه با دادنامه‌ای بود که قطعی نشده بود. پس از ابلاغ تعدادی از کارگران گفتند رأی را قبول داریم. دادگاه تجدید نظر استان مرکزی رأی دادگاه بدوی را نقض و در رابطه با کارگران آذر آب حکم برائت صادر شده است.

وی در خصوص سرمایه اجتماعی قوه قضائیه در دوره تحول هم گفت: استنباط عمومی ما در رابطه با بعد اجتماعی پیرامون بعد مردمی قوه قضائیه بود، در این رابطه اقدامات زیادی انجام شده که هفده سفر استانی و پنج هزار بازدید مدیران قضائی، نوزده نشست با نخبگان از سوی رئیس قوه قضائیه از جمله آنها است. پاسخگویی به یک میلیون و هشتصد و هشت هزار تماس تلفنی با واحد مردمی قوه قضائیه هم انجام شد

تکمیل می‌شود….منبع خبر : خبرگزاری مهر

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید