تبریک روز خبرنگار توسط مسئولان ورزشی

0
27

به گزارش آمد خبر (amadkhabar.ir) :

تبریک روز خبرنگار توسط مسئولان ورزشی

مسئولان، فدراسیون‌ها و باشگاه‌های ورزشی روز خبرنگار را تبریک گفتند.

به گزارش ایسنا، ۱۷ مرداد روز خبرنگار است. در همین رابطه برخی از مسئولان ورزشی، فدراسیون‌ها و باشگاه‌های ورزشی پیام تبریکی را صادر کرده‌اند که به شرح زیر است:

*دکتر عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان:

١٧ مرداد روز خبرنگار فرصتی است برای تقدیر و سپاس از عزیزانی که امانتدار قلم هستند. قلمی که خدا به نوشته هایش سوگند یاد کرده است. در این سوگند، قلم تمثیلی است از هر آنچه که اهالی رسانه اعم از نویسنده، خبرنگار، عکاس، گوینده، تصویربردار، کارشناس، و مفسر در کار و حرفه خود بکار می گیرند تا به مسئولیت خود در قبال مردم عمل کنند و خوشا بحال آنان که در این عرصه توفیق یارشان است و خدا و مردم از کارشان راضیند.
روز خبرنگار به نام شهید صارمی مزین است. خبرنگاری که در راه انجام وظیفه مظلومانه و ناجوانمردانه به دست عوامل یک گروه ضدانسانی به شهادت رسید و جوهر قلمش با خون پاکش عجین شد و به لقاءالله پیوست.
اینک مائیم و سوگند پروردگار به قلم، مائیم و شهادت شهدای قلم، و مائیم و امانتداری در قبال جامعه و مردم.
با توکل به آن که قلم را آفرید و با قلم نادانسته ها را به انسان آموخت همچنان در مسیر سخت و نه چندان هموار آگاهی بخشی، بیان حقیقت و دفاع از راستی و درستی استوار و ثابت قدم گام خواهیم برداشت و هیچ گونه سستی و کوتاهی در این اراده به خود راه نخواهیم داد.
 

* محمد حسین علیزاده سرپرست فدراسیون ملی ورزرش‌های دانشگاهی:

ن والقلم و ما یسطرون
۱۷ مرداد، فرصتی ارزشمند و گرانبهاست برای گرامیداشت مقام شامخ و ارزشمند خبرنگاران محترمی است که بحق تجسم امانت، مسئولیت تعهد، دلسوزی و وظیفه هستند.
عزیزانی که تصویرگر دوران و وجدان بیدار روزگار خویش هستند و همواره در عمق جامعه زندگی می کنند و سلامت فرهنگی و اجتماعی هرجامعه مرهون زحمات بی شائبه و خدمات صادقانه و شبانه روزی آنهاست.
به راستی که رسالت اصحاب محترم رسانه و خبر، بسیار خطیر و ارزشمند است، همانگونه که پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله فرمودند: “حق را بگو و در راه خدا از ملامت هیچ ملامت گری، نهراس”
از در گاه ایزد متعال تداوم عزت و اهتمام مسئولانه اصحاب رسانه و خبرنگاران عزیز در عرصه آگاهی بخشی و حق گویی را آرزومندم.

 

* علیرضا پاکدل رییس فدراسیون هندبال:

درود بیکران نثار شما تلاشگران عرصه خبر و خبر رسانی
شمایی که بی شک به پاس قسم به قلم، همیشه در عرصه‌های مختلف خبررسانی، اصل را بر رعایت انصاف قرار داده و امانتداری و درک درست از شرایط این  بستر مهم سرلوحه کارتان بوده است.
شهادت محمود صارمی و مزین شدن روز ۱۷ مرداد به نام روز خبرنگار، ‌ تنها برشی کوتاه از جهد شما عزیزان در این راه خطیر است. امروزه و در عصر مهم اطلاع رسانی، زوایای متعدد کار شما برهمگان به خوبی روشن است. چه متنها و نوشته‌ها و چه بیانها امید و چشم اندازی نو را به قشرهای مختلف جامعه تزریق نموده و چه همتهای شبانه روزی شما بیدارباشی جدید برای مخاطبان ترسیم نموده است.
اینجانب صمیمانه از شما دوستان اهل قلم و رسانه به جهت اطلاع رسانی درست و صحت و دقت در نشر اخبار ورزشی به ویژه هندبال قدردانی نموده و برایتان سرافرازی و سربلندی و موفقیت درکار را آرزومندم.
قلمهایتان استوار
کلامتان مثل همیشه نافذ
بیانتان پر اندیشه
تفکرتان با صلابت

* علی امیری مدیرعامل باشگاه نساجی مازندران:

همان‌طور که اذعان و اقرار داریم، رسانه‌های ورزشی و اصحاب محترم رسانه، به‌عنوان مهم‌ترین رکن پیشرفت و تعالی این حوزه و فوتبال به‌شمار می‌روند و این نقش اساسی و سرنوشت‌ساز در سال‌های اخیر در بالندگی و افتخارآفرینی‌های باشگاه نساجی مازندران، بیش از پیش قابل درک بوده است.

حال که در عصر تکنولوژی و توسعه فناوری اطلاعات قرار داریم، ابزار اطلاع‌رسانی بیش از هر زمانی قابل دسترس بوده و متقابلاً هواداران نیز با اعتماد به این قشر زحمتکش، با مطرح نمودن بسیاری از نقطه نظرات از آنجایی که وظیفه اصلی رسانه‌ها که همان نمایندگان افکار عمومی و رکن چهارم دموکراسی به‌حساب می‌آیند، ایجاب می‌کند تا زبان گویای آنها باشند و در مقابل باشگاه نساجی نیز از هرگونه پیشنهاد یا انتقادی استقبال کرده و با دقت و ظرافت این موارد را بررسی و تجزیه و تحلیل خواهد کرد.

در این میان نقش ارزنده و خطیر خبرنگاران در باروری و اهمیت‌بخشی جریان‌سازی‌ها، حیاتی بوده و حتی گاهی یک ویرگول نیز می‌تواند، در آینده و روند موفقیت یا بالعکس باشگاه نساجی مازندران تاثیرگذار باشد لذا ضمن تبریک این روز بزرگ به جامعه محترم اطلاع‌رسانی کشور به‌ویژه قشر فعال رسانه‌ی حول باشگاه نساجی، صمیمانه از این بزرگواران تقاضا داریم با هوشمندی و نگاهی نافذ و تیزبین، ضمن بررسی اتفاقات و ذکاوت در آینده‌نگری همواره بال یاری‌گر این باشگاه باشند.

بنده از نخستین‌روزی که به‌عنوان خادم شما خانواده بزرگ در باشگاه نساجی افتخار خدمت‌رسانی داشته‌ام زحمات بی‌بدیل اصحاب دلسوز رسانه را شاهد بودم و بی‌تردید نقش این عزیزان چه در فرایند صعودمان به لیگ برتر و چه در دو فصل اخیر فراموش‌ناشدنی است.

باز هم در این روز فرخنده به‌عنوان کوچک‌ترین عضو خانواده محترم نساجی، صمیمانه زحمات شما زحمتکشان حوزه‌های نوشتاری، دیداری و شنیداری را ستایش می‌کنم و سلامتی و توفیق روزافزون را برای‌تان آرزومندم. همچنین زنده نگه می‌داریم یاد و خاطره زحمات عکاس ورزشی فقید زنده‌یاد سیدعلی طالبیان که عاشقانه سال‌ها یار و یاور باشگاه نساجی بود.

در آخر نیز جا دارد از زحمات مجموعه رسانه‌ای باشگاه نساجی مازندران، قدردانی داشته باشم و برای این عزیزان نیز عاقبت‌بخیری و موفقیت را از خداوند منان مسئلت می‌نمایم.

* زهرا اینچه درگاهی رئیس فدراسیون ژیمناستیک:

رسانه ها نقش غیرقابل انکاری در پیشبرد و تعالی اهداف مدنظر هر جامعه ای دارد و به همین خاطر از منزلت و جایگاه ویژه ای برخوردار است. بنده بر این باورم رسانه می‌تواند بازتاب واقعیت های جامعه خود باشد و در این راه اعتماد افکار عمومی به رسانه تنها در گرو بازتاب حقایق کسب خواهد شد.

قطعا در موفقیت‌هایی که ژیمناستیک کشورمان در چند سال اخیر به آن دست پیدا کرده رسانه ها نقش مهمی داشته اند و به همین خاطر فدراسیون ژیمناستیک جمهوری اسلامی ایران سپاسگزار همه فرهیختگانی است که در رسانه های مختلف نوشتاری، دیداری و شنیداری نمایش واقع‌گرایانه ای از رشته مادر و پایه ژیمناستیک ارائه کرده‌اند.
بر خود واجب می دانم روز خبرنگار که نماد تجلی امانتداری، صداقت، مسئولیت‌پذیری و روشنگری است را به جامعه رسانه کشور تبریک بگویم.
 

*فدراسیون فوتبال:

جان نباشد جز خبر در آزمون
هر که را افزون خبر جانش فزون
اقتضای جان چو ای دل آگهی است
هرکه آگه‌تر بود جانش قوی است
هفدهم مرداد، روز خبرنگار با یاد و خاطره شهید محمود صارمی، نماد تلاش و کوشش صادقانه مجاهدان عرصه خبر در تاریخ ایران اسلامی ماندگار شد.
فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران بر خود لازم می‌داند روز خبرنگار و نکوداشت قلم و کرامت رسانه را به عموم فعالان عرصه خبر و اطلاع رسانی در حوزه های گوناگون خصوصا زحمتکشان حوز ورزش و به ویژه فوتبال کشور تبریک بگوید.
در روزهایی که ویروس منحوس کرونا بر سرتاسر گیتی سایه شومی افکنده و حتی به لغو یا تعویق رخدادهای بزرگ جهانی انجامیده، نقش متعهدانه و دغدغه مند خبرنگاران ورزشی که همچون همیشه با تلاش وصف ناپذیر به فعالیت خود در راستای اطلاع رسانی ادامه می دهند بیش از پیش ظهور پیدا کرده و آنان همچون همیشه با تلاش وصف ناپذیر به فعالیت خود در راستای اطلاع رسانی ادامه می‌دهند.
فرصت را بار دیگر مغتنم شمرده و یاد زنده یادان عطالله بهمنش، پرویز زاهدی، مهدی اسداللهی، بهرام شفیع، عباس عبدالملکی، ناصر احمدپور، عبدالقدیر آب پرور، ایرج باباحاجی، مهدی شادمانی، علی مودت، داود غرانوش، مرتضی پروازی مقدم، اکبر دیانی، یدالله خاکباز، منوچهر لطیف، جعفر محتشمی، مهدی نفر، میلاد اسلامی، حسین جوادی، علیرضا حافظی، بیژن رویین پور، حسین جباری، محمد پورثانی، منوچهر واحدی، پویان امیری، فتح الله فتحی، اسماعیل زرافشان، نیما نهاوندیان، کامیار سعادت، حسین حیدری، رسول کاظم نژاد و …را گرامی می‌داریم.

* کمیته ملی المپیک:

خبرنگاران، گزارشگران، تصویربرداران و اصحاب قلم راهیان وادی آگاهی و راویان عشق و آزادیند که مهمترین رسالتشان شفاف سازی، آگاه سازی و اقناع سازی است تا بنا بر مسئولیت مهم خود، حلقه ارتباطی مطمئنی میان مدیران ورزش با افکار عمومی و مردم عزیز باشند.

بدون تردید ماموریت مهم خبرنگار، توسعه و تعالی ورزش قهرمانی و پیشگیری از  کندی کارکردی سیستم است که دفاع همزمان از حقوق ورزشکار، مردم و نظام مدیریت ورزش کشور با نقدهای سازنده و ارائه ایده‌های خلاقانه و نوآورانه قابل اجرا، جهت پیشرفت توامان ورزش قهرمانی و همگانی، مورد انتظار است.

ضمن تشکر از تمامی اصحاب رسانه و قدردانی از تلاشهای خستگی ناپذیر تصویر برداران، گزارشگران و خبرنگاران فعال در حوزه ورزش کشور، امید است با توجه به در پیش بودن بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ همچون گذشته یار و یاور کاروان اعزامی میهن عزیزمان بوده و در راه خدمت به ملت و حفظ جایگاه والای کشور، موفق و مؤید باشید.

* مهران تیشه‌گران رئیس فدراسیون ورزش‌های ناشنوایان: 

امروزه اهمیت رسانه‌های گروهی و امکان بهره‌گیری از فناوری ارتباطات در سطح جهان متأثر از سعی و تلاش خستگی‌ناپذیر و بی‌شائبه خبرنگارانی است که به انعکاس شایسته اخبار، رویدادها و ارائه تحلیل‌های برخاسته از احساس مسئولیت مبادرت می نمایند.

بدینوسیله ضمن تبریک فرارسیدن ۱۷ مرداد روز خبرنگار برخود لازم می‌دانم به نمایندگی از جامعه ورزش های ناشنوایان مراتب تبریک و تقدیر خود را از خبرنگاران، عکاسان، تصویربرداران و گزارشگران که با احساس مسئولیت در قبال مردم و در راستای رسالت خویش در جهت بسط و ثبات زندگی سالم توأم با نشاط و تندرستی اهتمام می ورزند ، ابراز نمایم.

 اینجانب ضمن تبریک فرارسیدن عید سعید غدیر و تبریک مجدد روز خبرنگار ، آرزوی پایداری سلامتی و استمرار سربلندی شما عزیزان خبرنگار را از درگاه ایزد منان خواستارم.

ادامه دارد…منبع خبر : ایسنا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید