بسته ۳۵۰ میلیارد دلاری آمریکا برای مقابله با رشد روزافزون چین در حوزه علم و فن‌آوری

0
18

به گزارش آمد خبر (amadkhabar.ir) :

بسته ۳۵۰ میلیارد دلاری آمریکا برای مقابله با رشد روزافزون چین در حوزه علم و فن‌آوری

سناتورهای دموکرات آمریکایی لایحه‌ بسته ۳۵۰ میلیارد دلاری را برای مقابله با فعالیت‌های روبه رشد چین در حوزه علم، فناوری و تولید ارائه کرده‌اند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، در خبر منتشر شده از سوی دفتر سناتور “شرود بروآن” آمده که این طرح شامل بسته کمک مالی ۳۵۰ میلیاردی برای همگام سازی و بسیج تمام حوزه‌های قدرت ملی در ایالات متحده است.

در این طرح همچنین آمده است: ۱۱ سناتور دموکرات پیشرو از این طرح حمایت کرده که چهار بخش دارد؛ سرمایه گذاری در بخش رقابتی آمریکا، حمایت از ائتلاف و شرکای آمریکا، احیا و توسعه سیاست خارجی ارزش محور و تضمین این مساله که چین بهای اقدامات تهاجمی خود را بپردازد.

این طرح موسوم به “قانون پیشبردهای آمریکا” پس از چهار سال بی اعتنایی و تخریب در دوران ریاست جمهوری ترامپ به یک اصلاح دوره‌ای نیاز دارد.

هدف از این بسته، سرمایه گذاری جامع بر روی کارگران، ائتلاف‌ها و دیپلماسی آمریکا برای مقابله با رشد بیش از حد چین است.

همچنین این طرح به دنبال تاکید مجدد به تعهدات امنیتی آمریکا در منطقه هند-پاسیفیک و موضع استقرار رو به جلو در منطقه برای تضمین این مساله است که تمامی کشورها می‌توانند حقوق خود را در آب‌های بین‌المللی منطقه حفظ کنند.

این سناتورها همچنین امیدوارند که این طرح به تقویت وضعیت تجاری در سراسر حوزه‌ها شامل مالکیت معنوی، زنجیره تامین، دستکاری پول‌های خارجی و کالاهای تقلبی بینجامد.

انتهای پیاممنبع خبر : ایسنا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید