برگزاری ۱۴۵ ویژه برنامه همزمان با یوم الله ۱۳ آبان در گیلان

0
32

به گزارش آمد خبر (amadkhabar.ir) :

برگزاری 145 ویژه برنامه همزمان با یوم الله 13 آبان در گیلان

ایسنا/گیلان رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان یوم‌الله ۱۳ آبان را تقابل ملت ایران با استکبار جهانی دانست و گفت: ۱۴۵ ویژه برنامه همزمان با یوم الله ۱۳ آبان در گیلان برگزار می شود.

حجت الاسلام والمسلمین مجتبی اشجری، امروز در نشست ستاد بزرگداشت یوم الله ۱۳ آبان، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی که در دفتر نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد، ضمن گرامیداشت چهلمین سالروز دفاع مقدس ملت ایران، به اهمیت و جایگاه ویژه یوم‌الله ۱۳ آبان در تاریخ انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: این روز بزرگ یادآور سه رخداد مهم در سه مقطع حساس تاریخ ایران اسلامی است.

وی با اشاره به تبعید امام خمینی(ره) به ترکیه در ۱۳ آبان سال ۴۳ به دنبال ایراد سخنرانی مخالفت با قرارداد ننگین کاپیتولاسیون و قانون انجمن های ایالتی و ولایتی، اظهار کرد: معمار کبیر انقلاب اسلامی در جریان این سخنرانی ابرقدرت های شرق و غرب را در پلیدی و غارت منابع ایران یکسان دانستند و بر استقلال کشور تاکید کردند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان شهادت جمعی از دانش آموزان در ۱۳ آبان سال ۵۷ به جرم استقلال خواهی و مبارزه با استکبار و استبداد در محوطه دانشگاه تهران و خیابان های اطراف آن را دومین رخداد تاریخی اثرگذار و نقش آفرین در حرکت انقلاب اسلامی دانست و تصریح کرد: با شهادت دانش آموزان مظلوم در آن روز، شمارش معکوس برای سقوط رژیم فاسد پهلوی آغاز شد.

حجت الاسلام اشجری، با بیان اینکه بنیانگذار جمهوری اسلامی از حادثه تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان مسلمان پیرو خط امام در ۱۳ آبان سال ۵۸ به عنوان «انقلاب دوم» یاد کرده‌اند، متذکر شد: مجلس شورای اسلامی در دوره سوم در اقدامی انقلابی یوم الله ۱۳ آبان را «روز ملی مبارزه با استکبار جهانی» نامگذاری کرد.

وی یوم‌الله ۱۳ آبان را تقابل ملت ایران با استکبار جهانی دانست و عنوان کرد: «استکبار» یک مفهوم قرآنی است که رویه ظالمانه زورمداران عالم را تبیین می کند. در واقع خداوند متعال در قرآن کریم فرعونیان زمان را نماد استکبار می داند و همواره فرستادگان الهی در برابر زورگویان مستکبر ایستادگی کرده اند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به ظهور استکبار در عصرها و دوره های مختلف، خاطرنشان کرد: آمریکای جهانخوار بزرگترین مستکبر عصر حاضر است و رهبر معظم انقلاب اسلامی، آمریکا را مصداق اتم استکبار برشمرده‌اند.

حجت الاسلام اشجری با بیان اینکه از دیدگاه امام خمینی(ره) آمریکا، شیطان بزرگ است، اظهار کرد: جمله راهبردی و تاریخی امام راحل که فرمودند «ما می گوییم تا شرک و کفر هست مبارزه هست و تا مبارزه هست ما هستیم» یکی از حقایق صحنه امروز و فردای جهان است.

وی با تاکید بر لزوم فرهنگ سازی استکبارستیزی به ویژه در نسل های سوم و چهارم انقلاب اسلامی، اضافه کرد: ارتقای آگاهی و شناخت مردم به ویژه جوانان نسبت به سیاست ها و خیانت های آمریکا علیه ملت ایران، توجه ویژه به مسئله نفوذ به عنوان هدف محوری استکبار و زمینه سازی ظهور و نمایاندن ظرفیت های ضداستکباری مردم از جمله اهداف بزرگداشت یوم الله ۱۳ آبان است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان ضرورت ایستادگی و مقاومت در برابر آمریکا، تبیین عبارت «هزینه سازش بیشتر از هزینه مقاومت است» و برجسته سازی تروریسم دولتی آمریکا به ویژه در به شهادت رساندن سردار صلح و امنیت حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس را از دیگر اهداف بزرگداشت روز جهانی استکبار جهانی دانست.

حجت الاسلام اشجری افزود: تبیین آثار افول آمریکا و تقبیح تلاش مذبوحانه این کشور در پیشبرد اهداف جنایتکارانه خود با علنی کردن روابط رژیم اشغالگر قدس و برخی از سران سرسپرده و مرتجع عربی به عنوان یکی از نشانه های افول شیطان بزرگ نیز باید در دستور کار قرار گیرد.

وی تعطیل ناپدیر بودن و سلامت محور برگزار کردن مراسم یوم الله ۱۳ آبان را امری منطقی و عقلایی دانست و یادآور شد: با توجه به شیوع بیماری منحوس کرونا، در برگزاری میدانی برنامه های ملی و مذهبی با محدودیت هایی مواجه هستیم، اما همانند مراسم عزاداری روز عاشورا، می توانیم مراسم یوم الله ۱۳ آبان سال جاری را به صورت اجتماع محور همراه با رعایت توصیه های بهداشتی در مکان های غیرمسقف در تمامی شهرستان ها برگزار کنیم و در صورت اعلام وضعیت اضطراری ناشی از شیوع بیماری نیز اطلاع‌رسانی های لازم انجام خواهد شد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با تاکید بر اینکه شهرداری ها، فضاسازی های محیطی و تبلیغات شهری را با موضوع استکبارستیزی بیش از سال های گذشته انجام دهند، گفت: تشکیل نمادین زنجیره انسانی با رعایت فاصله گذاری فیزیکی در شهرهای ساحلی به منظور اعتراض به سازش برخی از سران کشورهای عربی با رژیم غاصب اسرائیل توسط ستادهای شهرستانی سازماندهی شود.

حجت الاسلام اشجری با اشاره به تقارن یوم‌الله ۱۳ آبان سال جاری با روز ۱۷ ربیع الاول، سالروز ولادت پیامبر عظیم الشان اسلام(ص) و امام جعفر صادق(ع) و هفته وحدت، تاکید کرد: از این تقارن فرخنده برای ابراز خشم مردم مسلمان از سیاست های خصمانه و تحریم های ناجوانمردانه و دشمنی های کینه تورانه آمریکا نسبت به ملت ایران بهره‌برداری می‌شود.

وی از برگزاری ۱۴۵ ویژه برنامه یوم الله ۱۳ آبان در سطح استان گیلان خبر داد و خاطرنشان کرد: اجتماع استانی روز ملی مبارزه با استکبر جهانی ساعت ۱۰ صبح روز سه شنبه، ۱۳ آبان ماه ۱۳۹۹ در میدان شهدای ذهاب(شهرداری) رشت به صورت میدانی همراه با فاصله گذاری فیزیکی و رعایت توصیه های بهداشتی برگزار خواهد شد.

انتهای پیاممنبع خبر : ایسنا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید