برج عظیمی که به شکل درخت طراحی شد/ عکس

0
28

برج عظیمی که به شکل درخت طراحی شد/ عکس

این برج مسکونی زیبا چند منظوره که در طراحی آن از توانمندی‌های یک درخت الهام گرفته شده است ۱۷ طبقه دارد.

ایران آرت: برج "درخت سفید" از جمله سازه‌هایی است که به عنوان برنده مسابقه طراحی معماری در شهر مون پلیه فرانسه شکل گرفت و از مرحله طراحی به مرحله ساخت رسید.

این برج مسکونی زیبا چند منظوره که در طراحی آن از توانمندی های یک درخت الهام گرفته شده است ۱۷ طبقه دارد و انرژی خود را از منابع طبیعی موجود در محل تامین می‌کند.

این برج همچنین نواحی جدید و قدیمی شهر را نیز به هم پیوند می‌دهد. برج "درخت سفید" دارای واحدهای مسکونی، رستوران، گالری هنری، دفاتر اداری، کافی شاپ با چشم انداز وسیع و یک فضای اشتراکی است.

این برج مسکونی زیبا بین سیتی سنتر شهر و بندر تازه توسعه یافته Marianne and Odysseum در میانه راه منطقه جدید و قدیم شهر قرار گرفته است.

به گزارش مجله دلتا، این پروژه با ابهت و بزرگی به سمت چشم انداز پارک مجاورش امتداد پیدا کرده و نمای منحنی شکل شرقی ساختمان در لبه میدان قرار گرفته و سمت غربی برج به صورت محدب به بیرون آمده تا چشم انداز و دورنمایی وسیع رو به محیط اطراف ایجاد کند.

این انحنا باعث ایجاد دید و چشم اندازی وسیع برای هر واحد این ساختمان شده تا بدون بسته شدن دید توسط واحد مجاورش دید کافی به اطراف داشته باشد.

معمار این بنا قصد خلق فرم خمیده و منحنی شکلی داشت که در نهایت این فرم ارگانیک طبیعی و متناسب به دست آمد.

طرح این بنا به زیبایی از رشد یک درخت به سمت محیط اطرافش تقلید کرده و با ایجاد سایه های ضروری متعدد با شاخه هایش آن را بهبود بخشیده است.

این برج مسکونی زیبا از طبقه همکف که رستوران و گالری هنری قرار دارد تا پنت هاوس فوقانی خود به عنوان مکانی برای دیدن چشم اندازهای شهر بهره برده است و در مجموع این سازه ای است که مایه مباهات و افتخار شهر و مرکز جذب توریست خواهد شد.

بالکن ها برای جذب کاربر به سمت فضای بیرون متناسب شده اند؛ درست مانند برگ درخت که رو به نورخورشید بازمی شود.

هدف معماران بنا تقویت "معماری آزاد" بوده، امری که آن ها به مثابه پایه های جریان خانه سازی آینده می‌بینند.

منبع خبر : ایران آرت

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید