باند ارزیابی اراضی در تاکستان دستگیر شدند

0
12

به گزارش آمد خبر (amadkhabar.ir) :


باند ارزیابی اراضی در تاکستان دستگیر شدند

قزوین- دادستان عمومی و انقلاب شهرستان تاکستان گفت: ۷ نفر از اعضای باند ارزیابی اراضی به قیمت غیرواقعی در این شهرستان دستگیر شدند.

حسین رجبی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: این گروه که شامل شش نفر از افراد بومی شهرستان و یک نفر از ساکنین تهران هستند، با خرید اراضی خارج از محدوده شهر به میزان ۱۱۰ هکتار از آن برای آزادی سازی مجرمین و متهمین از زندان و همچنین اخذ تسهیلات از بانک‌ها در تاکستان استفاده می‌کردند.

وی افزود: باند مذکور در پرونده‌های نیابتی صادره از تهران به شهرستان تاکستان ورود کرده و زمانیکه دادگاه اقدام به صدور قرار وثیقه می‌نمود ضمن تبانی با کارشناس رسمی املاکی که به ارزش بسیار ناچیز خریداری نموده بودند را به قیمتی غیرواقعی ارزیابی و به دادگاه اعلام می‌کردند.

رجبی در خصوص زمان فعالیت این باند گفت: از دو سال پیش فعالیت این گروه آغاز شده و برخی از متهمین از طریق اقدامات مجرمانه آنها آزاد شده اند که تعداد آن در دست بررسی است.

این مقام قضائی تصریح کرد: در ارزیابی صورت گرفته توسط این باند ارزش اراضی ۷۴ میلیارد تومان برآورد شده در حالی که کارشناسان ثبتی قیمت اراضی را تنها ۴۰۰ میلیون تومان ارزیابی کرده اند.

تاکنون ۷ نفر در این ارتباط دستگیر شده و بررسی در خصوص اقدامات مجرمانه آنها همچنان ادامه دارد.منبع خبر : خبرگزاری مهر

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید