بازگشایی کامل مرز مهران خواسته مردم استان ایلام است

0
22

به گزارش آمد خبر (amadkhabar.ir) :


 بازگشایی کامل مرز مهران خواسته مردم استان ایلام است

ایلام-نماینده مردم ایلام در مجلس با اشاره به ظرفیت های مهران برای توسعه، گفت: بازگشایی کامل مرز مهران خواسته مردم استان ایلام است.

به گزارش خبرنگار مهر، علی اکبر بسطامی عصر سه شنبه در جلسه شورای اداری مهران اظهار کرد: مهران همواره در جنگ، بازسازی و اربعین خط مقدم بوده است.

وی افزود: مهران سرزمین مقدسی است و هنوز تن‌های پاک جوانانی از جای جای ایران در مهران مدفون است.

بسطامی با اشاره به اینکه این منطقه یک جغرافیای استراتژیک در همه دوران‌های تاریخ بوده است، افزود: باید به یادمان قلاویزان و شرهانی به طور کامل رسیدگی شود.

وی تصریح کرد: ثبت سالروز آزادسازی مهران در تقویم ملی پیگیری می‌شود تا بتوان برای آن ردیف اعتباری مناسب گرفت.

وی با اشاره به اینکه پرونده منطقه آزاد مهران در مجمع تشخیص مصلحت با قدرت پیگیری می‌کنیم، افزود: این شهرستان با وجود ظرفیت‌های گسترده نباید مردم این منطقه دچار فقر، سختی و بیکاری باشند.

نماینده مردم ایلام عنوان کرد: پیگیر ایفای مسئولیت‌های اجتماعی وزارت نفت در استان هستیم، اجرای این طرح بسیاری از مشکلات مهران و حتی استان را حل خواهد کرد.

وی ادامه داد: بازگشایی کامل مرز مهران از طریق وزارت امور خارجه نیز پیگیری جدی می‌شود چراکه خواسته مردم استان است.

بسطامی اظهار کرد: در پروژه‌های حوزه نفت و گاز مهران و حتی دهلران، قطع به یقین باید بچه‌های بومی و ساکنین این شهرستان‌ها به کارگرفته شوند و این عین قانون و عدالت است.

وی افزود: در مورد وضعیت راه‌های استان از جمله مسیر مهران به شخص رئیس جمهور و وزیر راه تذکر کتبی داده شده است.

وی گفت: باید تعرفه برق مهران مانند سایر مناطق گرمسیری محاسبه شود، این کمترین حق مردم این منطقه است.منبع خبر : خبرگزاری مهر

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید