ایران آماده کمک به لبنان در برابر محاصره آمریکا است

0
25

به گزارش آمد خبر (amadkhabar.ir) :


ایران آماده کمک به لبنان در برابر محاصره آمریکا است

یک روزنامه لبنانی با اشاره به اوضاع سخت اقتصادی این کشور به آمادگی ایران برای کمک رسانی به لبنان در سایه محاصره آمریکا پرداخت.

به گزارش خبرگزاری مهر، روزنامه لبنانی الاخبار در گزارشی تحت عنوان «ایران آماده است: نفت را به لیره بگیرید» نوشت: کشتی های ایرانی در دریاها حضور داشته و آماده اند بدون هیچ مانع جغرافیایی یا سیاسی به سمت هر نقطه ای حرکت کنند چرا که به تازگی کشتی های ایرانی موفق شدند خود را به سواحل آمریکا رسانده و محاصره ونزوئلا را بشکنند.

در ادامه این گزارش آمده است: چرا هیچ کسی در دولت لبنان جرأت اتخاذ این تصمیم را ندارد؟ منابع سیاسی بلند پایه اعلام کرده اند که قرار است محموله های نفتی در سوریه پیاده شده و به لبنان منتقل شوند. این منابع اعلام کرده اند که اجازه نخواهند داد لبنان در محاصره آمریکا قرار گرفته و ترسی نیز از اتخاذ این تصمیمات سرنوشت ساز وجود ندارد.

در این گزارش نوشته شده است: هیچ کسی نمی تواند بر پیشنهاد ایران مبنی بر ارسال سوخت به لبنان بدون در نظر گرفتن شرط پرداخت با دلار چشم ببندد. تسلیم شدن در برابر تصمیمات آمریکا در سایه شرایط وخیم اقتصادی لبنان به معنی خود کشی برای خشنودی آمریکا است که البته هرگز محقق نمی شود.

در این گزارش آمده است: سخنان اخیر سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان بیانگر وعده آشکار مقام معظم رهبری مبنی بر کمک رسانی به لبنان برای عبور از بحران کنونی و مقاومت در برابر محاصره آمریکا است. ایرانی ها پذیرفته اند که هزینه فروش سوخت به لبنان را چه به صورت مبادله با کالا و چه به صورت دریافت لیره لبنان و ارزان تر از بازارهای بین المللی تحویل بگیرد.

در این گزارش آمده است: موضع گیری اخیر مصر نشان میدهد که این کشور قصد دارد آمریکایی ها اعلام کند کانال سوئز یک گذرگاه بین المللی بوده و نمی توان آن را به روی کسی بست و قاهره با محاصره سوریه و لبنان مخالف است. پس به صورت ضمنی اعلام می کند که کشتی های ایرانی می توانند به سمت سوریه و لبنان حرکت کنند چرا که ممانعت از حرکت این کشتی ها در کانل سوئز، بسته شدن تنگه هرمز را به دنبال دارد.

در پایان این گزارش آمده است: حزب الله به مقامات لبنانی، آمادگی ایران را ابلاغ کرده و منتظر موضع گیری دولت است.منبع خبر : خبرگزاری مهر

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید