استفاده از ظرفیت گیاهان دارویی و بلوط در جهت ایجاد اشتغال و ثروت آفرینی

0
14

به گزارش آمد خبر (amadkhabar.ir) :

استفاده از ظرفیت گیاهان دارویی و بلوط در جهت ایجاد اشتغال و ثروت آفرینی

ایسنا/لرستان رئیس کانون کارآفرینان برتر لرستان گفت: از ظرفیت گیاهان دارویی و بلوط در جهت ایجاد اشتغال و ثروت آفرینی استفاده شود.

علی کردی دهم تیرماه در اولین رویداد مجازی شتاب گیاهان دارویی و بلوط که با همت دانشگاه علمی کاربردی لرستان برگزار شد، اظهار کرد: لرستان ویژگی‌های بسیاری دارد که متأسفانه از آن غافل هستیم و نتوانسته‌ایم ظرفیت‌های بالقوه را بالفعل کنیم.

وی ادامه داد: بزرگ‌ترین دغدغه مردم ما بیکاری است و در بخش توسعه استانی با شاخص‌های نامطلوب و در حوزه بیکاری رتبه غیرقابل قبولی داریم که این وضعیت برای استان بسیار ننگ بزرگی است.

کردی اضافه کرد: لرستان استانی با گنج‌های فراوان اما رنج دیده و عقب افتاده از بسیاری از شاخص‌های توسعه است و این در حالی است که ظرفیت و پتانسیل بالایی در حوزه‌های مختلف در این استان داریم.

این کارآفرین لرستانی خاطرنشان کرد: وضعیت موجود و عدم مهارت کافی و اطلاعات برای استفاده از این منابع خدادادی دست در دست هم داده تا لرستان به پیشرفت نرسد.

کردی خاطرنشان کرد: حدود شش استان در بخش گیاهان دارویی و البته بلوط دارای شرایط ویژه هستند و می‌توانند با بهره‌برداری از این ظرفیت‌ها هم در راستای اشتغال‌زایی کار کرده و هم بستر را برای پیشرفت فراهم آورند.

این کارآفرین لرستانی گفت: در لرستان یک میلیون و ۲۰۰ هزار هکتار بلوط و ۱۴۰۰ گونه گیاهی وجود دارد که به‌درستی مدیریت نشده‌اند درحالی‌که می‌توان این ظرفیت‌ها را به ثروت تبدیل کرد.

انتهای پیاممنبع خبر : ایسنا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید