آمریکا: حمله نیروهای تحت فرماندهی «حفتر» به طرابلس باید متوقف شود

0
24

به گزارش آمد خبر (amadkhabar.ir) :


آمریکا: حمله نیروهای تحت فرماندهی «حفتر» به طرابلس باید متوقف شود

دولت آمریکا خواستار توقف حملات نیروهای نظامی و تحت فرماندهی ژنرال «خلیفه حفتر» به پایتخت لیبی برای آغاز گفتگوهای صلح میان طرفهای درگیر در این کشور شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی صباح، دولت آمریکا روز شنبه اعلام کرد که برای آغاز گفتگوهای صلح لیبی حمله نیروهای تحت فرماندهی ژنرال «خلیفه حفتر» – موسوم به ارتش ملی لیبی- که با پشتیبانی امارات متحده عربی علیه طرابلس، پایتخت این کشور انجام می شود، باید هرچه زودتر متوقف گردد.

این در حالی است که «ریچارد بی. نورلند» سفیر آمریکا در لیبی روز جمعه در گفتگو با «فائز السراج» نخست وزیر دولت وفاق ملی لیبی با صدور بیانیه ای اعلام کرد که «از کمکهای مهم این دولت در جهت شکست تروریسم و دستیابی به صلح» استقبال می کند.

در این بیانیه آمده است: «وزیر خارجه پمپئو و نخست وزیر السراج اوایل روز جمعه با یکدیگر گفتگو کردند، و تأکید کردند که عملیات تهاجمی علیه طرابلس باید پایان پذیرد تا تمام نیروهای خارجی بتوانند از [این کشور] خارج شوند و رهبران لیبی که حاضر به زمین گذاردن سلاحهای خود هستند، بتوانند بر سر موضوعات مورد اختلاف میان خود با یکدیگر گفتگویی مسالمت آمیز داشته باشند».

دو طرف همچنین بر لزوم توقف «جریان بی ثبات کننده [ارسال] تجهیزات نظامی و سربازان مزدور از جانب روسیه و سایر کشورهای خارجی به لیبی» تأکید کردند!

گفتنی است که پایتخت لیبی و دولت وفاق ملی این کشور از آوریل گذشته تاکنون مورد حمله نیروهای تحت فرماندهی خلیفه حفتر بوده است که در جریان این حملات بیش از یک هزار نفر از جمله غیرنظامیان جان خود را از دست داده اند.منبع خبر : خبرگزاری مهر

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید